הובלה ימית לעומת הובלה אווירית

הובלה ימית והובלה אווירית הן שתיים משיטות השילוח הפופולריות ביותר בשימוש תעשיית השילוח העולמית. הובלה ימית היא אופציה חסכונית יותר למשלוחים גדולים יותר ולעיתים כרוכה בהובלת סחורות באוניות משא גדולות הנוסעות מנמל לנמל.  הובלה אווירית היא אפשרות מהירה יותר עבור משלוחים קטנים יותר וכוללת הובלת סחורות במטוסים שטסים משדה תעופה לשדה התעופה.

 כאשר מחליטים באיזו אפשרות להשתמש, עסקים חייבים לשקול את העלות, המהירות והגודל של המשלוח שלהם.  הובלה ימית היא בדרך כלל זולה יותר מאשר הובלה אווירית, אך היא גם לוקחת יותר זמן להגיע ליעד שלה.  הובלה אווירית יקרה יותר, אבל היא הרבה יותר מהירה מאשר הובלה ימית.  בנוסף, עסקים חייבים לשקול את גודל המשלוח שלהם.  משלוחים גדולים יכולים להיות חסכוניים יותר כאשר הם נשלחים באמצעות הובלה ימית, בעוד משלוחים קטנים יותר עשויים להיות חסכוניים יותר כאשר הם נשלחים באמצעות הובלה אווירית. כאשר מדובר בתחשיב עלות ההובלה האווירית, המחיר נגזר או לפי משקל החביל, או לפי הנפח של החבילה , התמחור מחושב לפי הגבוה מבינהם.

 כשמדובר בשילוח בינלאומי, גם להובלה ימית וגם להובלה אווירית יש יתרונות וחסרונות.  עסקים צריכים לשקול את העלות, המהירות והגודל של המשלוח שלהם כאשר הם מחליטים באיזו אפשרות להשתמש.  בסופו של דבר, האפשרות הטובה ביותר עבור כל עסק תהיה תלויה בצרכי המשלוח האישיים שלו. בתי עסק עם קו לקוחות יציב ומחלקת רכש ולוגיסטיקה מנוסה, בדרך כלל עובדים בתצורה קבועה וידועה שבה ניתן לבצע הזמנות בתיאום זמנים עם מחלקת הלוגיסטיקה וניהול מלאי ובכך לחסוך נתח משמעותי מעלויות השילוח.  

שתפו את המאמר:

שלחו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן